שירותים הניתנים במרפאה

טיפול שיניים משמר:

במרפאה מתבצע טיפול בעששת – מחלה חיידקית, הגורמת להרס החומר הקשה של השן וליצירת "חור". ניתן לשחזר את השן הפגועה באמצעות אמלגם (כסוף) או באמצעות חומר בצבע השן (סתימה לבנה). החומרים שבהם נעשה שימוש הם חומרים מורכבים וחדישים.

רפואת שיניים אסטטית/קוסמטית:

 במקרים אלה נעשה שימוש בכתרים או בציפויי חרסינה (למינייט), העשויים חרסינה ללא בסיס מתכתי. ציפויים אלה נדרשים במיוחד באזור הקדמי של הפה, שבו נדרשת רמת אסתטיקה גבוהה. יתרונם של ציפויים אלה טמון בשקיפותם או בצבעם, הדומה לצבע השן, ובכך שאינם משנים את צבעם ואינם מגרים את החניכיים.

השתלות ושיקום על גבי שתלים:

שתל דנטלי הוא בורג עשוי טיטניום, המוכנס לעצם הלסת על-ידי כירורג. מטרת השתלים לדמות שורשים של שיניים חסרות ולשמש תומכים לכתרים קבועים או לתותבות נשלפות. שתלים דנטלים מסוג זה מצויים בשימוש מאז שנות השמונים ומהווים חלק מרפואת השיניים המודרנית. ניתן לבצע שתל בודד להשלמת חוסר של שן בודדת ובכך למנוע את הצורך בהשחזת השיניים הסמוכות. ניתן לבצע כמה שתלים במטרה לאפשר שחזור קבוע באזור מחוסר שיניים. שניים עד ארבעה שתלים עשויים לשפר במידה רבה את האחיזה ואת היציבות של תותבת שלמה אצל מתרפאים מחוסרי שיניים.

טיפולי שורש:

טיפול זה נדרש במקרים שבהם העששת עמוקה מדי, כאשר קיים תהליך דלקתי בשן או למטרה שיקומית. טיפול שורש כולל ניקוי וחיטוי תעלות השורש וסתימתן באופן הרמטי. הטיפול מבוצע תוך שימוש בצילומי רנטגן בממקם חוד אלקטרוני ופוצרים ידניים או ממונעים מניקל טיטניום. מקרים מורכבים במיוחד מטופלים בעזרת מיקרוסקופ.

הלבנת שיניים:
טיפול שיניים מניעתי:

 במרפאה מתבצעות ביקורות תקופתיות. הביקורת מתבצעת אחת לחצי שנה וכוללת: הדרכה לשמירה על הגיינה אורלית, סילוק אבנית והסרת כתמים, טיפול בפלואוריד להגנה מפני חיידקי העששת, צילומי נשך לגילוי מוקדם של עששת, ובמידת הצורך מבוצע ניקוי עמוק – הקצעת שורשים בהרדמה מקומית.

שיקום הפה: 

טיפול לצורך שיקום של שיניים הרוסות או חסרות, החזרת התפקוד התקין של לעיסה ודיבור והשבת האסתטיקה. השיקום מתבצע באמצעות השלמת שינים חסרות במטרה להשיג רציפות שיניים, עמדה וצורה תקינות של קשתות השיניים, קבלת מישור סגר תקין והשגת איזון נכון במגעים שבין השיניים העליונות ובין השיניים התחתונות. השחזורים מתבצעים באמצעות מבנים, כתרים, גשרים, שיקום על גבי שתלים, תותבות שלמות, תותבות חלקיות וציפויי חרסינה.

כירורגיית והשתלת עצם:

במרפאה מבוצעים טיפולים כירורגיים על-ידי כירורג פה ולסתות לצורך השתלות דנטליות. הטיפולים כוללים השתלת עצם, הרמת רצפת הסינוס ובניית עצם ברכסים צרים – על פי הצורך. במרפאה מבוצעות גם עקירות שיניי בינה וכריתת חוד השורש במקרה של דלקת סב חודית, שאיננה מאפשרת טיפול שורש.

סדציה/הרדמה:

כאשר קיימת חרדה דנטלית בעת ביצוע טיפולים כירורגיים או כאשר יש צורך בטיפול ממושך ניתן לבצע הרדמה קלה תוך ורידית על-ידי מרדים מומחה. כיוון שלא מדובר בהרדמה כללית ההתאוששות מהירה והתהליך בטוח יותר.

סדים:

במרפאה מכינים סדי לילה שונים, המיועדים לטיפול בהפרעות של המפרקים או של הלסתות, וכן סדים להגנה על השיניים בעת פעילות ספורטיבית.

 לצורך הלבנת השיניים מניחים חומר מחמצן על גבי השיניים. חומר זה גורם להבהרתן. הטיפול מתבצע בדרך-כלל במרפאה ובבית המטופל במשולב. במרפאה מונח על השיניים חומר שריכוזו גבוה יותר, המופעל על-ידי אור מיוחד, ואילו הטיפול הבייתי מבוצע בעזרת סד. בסד – תבנית שקופה הצמודה לשיניים – מושם ג'ל. יש להרכיב את הסד למשך שעה עד שעתיים ביום או למשך כל הלילה במשך כשבועיים.